Dlaczego warto zainwestować w antyki?

mebleInwestowanie w antyki jest zjawiskiem coraz częściej spotykanym. Nic w tym dziwnego – stare meble mają przecież swoje piękno, które zauważają w nich zarówno prawdziwi koneserzy jak też – osoby które po raz pierwszy projektują wnętrze swojego domu.

Dlaczego inwestujemy w antyki?

1. Posiadają one swój specyficzny urok, od którego trudno oderwać wzrok. Ze względu na swój klasyczny wygląd, pasują one do praktycznie każdego wnętrza zarówno jako część większego projektu czy też – jako element autonomiczny.

2. Ich wartość wzrasta. Który ówczesny producent mebli pomyślałby o tym, że za kilkadziesiąt a może nawet i kilkaset lat jego meble będą miały aż tak dużą wartość. Inwestowanie w antyki nie tylko jest modne, ale też coraz bardziej opłacalne. Meble których dziś używamy na co dzień, za kilkadziesiąt lat mogą mieć o wiele większą wartość. Jednak czy dotrwają one do tego czasu?

3. Właśnie, trwałość. Meble – antyki, charakteryzują się o wiele większą trwałością niż meble dzisiejsze. Mało który producent mebli, będzie inwestował w rozwiązania które sprawią, że jego produkty staną się bardziej wytrzymałe ale z drugiej strony wydłuży się ich czas produkcji. Dziś przemysłem meblarskim w większości rządzi wydajność, co niestety odbija się na jakości mebla.

4. Inwestowanie w antyki jest również wskazane z jeszcze jednego powodu. Mianowicie, chodzi o ich funkcjonalność. Kupując popularną meblościankę, mieliśmy pewność że zmieścimy do niej wszystko. Dziś już tak niestety nie jest. Decydując się na komplet mebli, musimy wiedzieć że często jedna trzecia z nich służyć będzie wyłącznie do ozdoby. Nie ma to dużo wspólnego z funkcjonalizmem.

Komentowanie jest wyłączone.