Rynek miedzi

indeksRynek miedzi jest współcześnie jednym z najbardziej opłacalnych przemysłów w Polsce. Nasze rodzime firmy, takie jak KGHM Polska Miedź S.A wyruszają na podbój innych kontynentów i państw takich jak USA, Kanada, Chile. Jeszcze w roku 2011 ceny tego metalu osiągały niskie ceny ze względu na jego wydobycie, w ostatnich latach wzrósł także popyt na miedź w Europie. Inwestowanie w rynek miedzi opłaca się teraz bardziej niż kiedykolwiek ze względu na fakt rozwoju cywilizacyjnego, szerszego wykorzystania czerwonego metalu w urządzeniach elektronicznych i nie tylko.

Perspektywy co do przyszłości tego przemysłu zależą od stanu światowej gospodarki, oraz sytuacji finansowej. Ważna jest również sytuacja polityczna takich poszczególnych krajów jak Chiny czy USA, dobrym znakiem okazuje się stabilizacja tych ostatnich. Chiny mają bardzo wysokie zapotrzebowanie na miedź mimo przejściowych problemów politycznych, dlatego przedsiębiorcy mogą obawiać się jedynie by sytuacja nie uległa pogorszeniu.

Miedź ma wiele pozytywnych właściwości, między innymi jest elastyczna a przy tym doskonale przewodzi prąd oraz ciepło. Jest także materiałem niezwykle trwałym, nie pokrywa się rdzą ani nie starzeje się. Łatwo ją ponownie przetopić i użyć w procesie recyklingu. Nie magnetyzuje się. Nadaje się do tworzenia trwałych i twardych stopów metali jak brąz lub mosiądz. Dobrze nadaje się więc do budowania przewodników w takich przedmiotach jak kable zasilające oraz ma zastosowanie w wielu innych przedmiotach codziennego użytku.

Dodaj Komentarz