Nie inwestujmy pochopnie

01Pochopne inwestowanie jest bardzo częstym błędem osób młodych, lub po prostu męczonych swoją dotychczasowa, ograniczająca czasowo i finansowo pracą. Inwestowanie, dla wielu ludzi wydaje się być lekarstwem na ich problemy socjalne i finansowe. Naiwni amatorzy myślą, że inwestycje przyniosą im wielki przychód w relatywnie krótkim czasie, podczas gdy to właśnie tacy naiwni są źródłem kapitału dla wąskiego grona tych, którzy na inwestycjach naprawdę zarabiają. Inwestując należy analizować ogromną ilość rzeczy mających wpływ na wartość nieruchomości czy akcji na rynku. Wymaga to nie tylko dużej bystrości i trzeźwości umysłu, lecz także silnego charakteru, jako, że wszystko to, co składa się na ów świat oparte jest o matematykę.

Na giełdzie odnieść sukces mogą tylko Ci, którzy naprawdę lubią sięgać po materiały z nią związane, tylko Ci, których naprawdę interesuje ten świat i wiążące się z nim mechanizmy. Nie można łudzić się, że inwestowanie jest proste lub, że będziemy mieli szczęście i uzyskamy dużą korzyść. Trzeba dużo czasu, aby zyski z kapitału przewyższyły zyski z płacy za pracę. Tego typu myślenie doprowadzi nas w bardzo krótkim czasie na skraj bankructwa. Będziemy mogli jednak unikną podobnej perspektywy poprzez poświęcenie zagadnieniom związanym z inwestycjami na tyle dużą ilość czasu ,by posiąść ilość wiedzy która faktycznie pozwoli nam być w pełni świadomymi swoich działań. Dopiero wtedy powinniśmy położyć na szalę nasze ciężko zarobione pieniądze. Jeśli zrobimy to wcześniej, to Będziemy w ogromnej merze narażeni na ich utratę, co z pewnością nie skończy się dla nas dobrze.

Z drugiej strony, jeśli nam się uda nie zapominajmy, że dochód z inwestycji jest również opodatkowany. Na zapominalskich Państwo przewidziało bardzo wysokie kary. Nie byłoby rozsądnym w tak prosty sposób stracić ciężko wypracowane zyski.

Outsourcing płacowy zapewnia Futurea. Więcej na www.futurea.pl

Dodaj Komentarz