Kredyty dla osób z niskimi zarobkami

pozyczkaCzy osoba, która ma niskie zarobki, ma szansę na wzięcie kredytu? Czy pożyczki dla osób z niskimi dochodami są możliwe i na jakich zasadach? Gdzie szukać kredytów, jeśli nie możemy pozwolić sobie na spłacanie co miesiąc bardzo wysokich rat? Kredyty dla osób, które mają niskie dochody miesięcznie, są możliwe i są dostępne. Zarówno banki udzielają pożyczek osobom z niskimi dochodami jak i parabanki. Dla tych pierwszych, dla banków, istotna będzie nasza wypłacalność. Jeżeli bank uzna, że miesięcznie możemy pozwolić sobie na sto złotych na spłacanie rat, wówczas zaproponuje nam taki kredyt, aby jego raty nie przekraczały tych stu złotych. Bank będzie sprawdzał również, jaki jest nasz status w Biurze Identyfikacji Kredytowej, czyli BIK-u.

Będzie sprawdzał, czy nie widniejemy tam jako dłużnicy, którzy mają już jakieś zobowiązania do spłacenia i to zobowiązania zaległe. Dla banku istotne będzie także, czy mamy na swoim koncie inne kredyty, które mogą zdyskwalifikować nas jako potencjalnego kredytobiorcę. Wówczas, jeśli banki odmawiają nam udzielenia pożyczki, możemy zwrócić się o kredyt do parabanku, czyli firmy która działa podobnie jak bank, jest jednak instytucją prywatną, nie będącą pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego. Firmy takie działają na terenie Rzeczypospolitej jak najbardziej legalnie, o ile oczywiście są zarejestrowane i prowadzą swoją działalność zgodnie z prawem.

Zdecydowanie należy unikać tak zwanych lichwiarzy, którzy proponują nam kredyt, z który w rzeczywistości zapłacimy dwa razy więcej niż było to warte. Parabank nie będzie sprawdzał naszego statusu, prześwietlał naszych zarobków ani wymagał od nas konkretnych zaświadczeń. Jeśli widniejemy w BIK-u to nie szkodzi, jeśli mamy już wzięte kredyty również, jeśli mamy jakiekolwiek inne zobowiązania lub zarabiamy mało, czy nie do końca legalnie, dla parabanku nie będzie miało to wpływu na decyzję u udzieleniu kredytu. Kredyty bez problemu dostaniemy i będziemy mieć jasną sytuację, podpiszemy jasną umowę w której dokładnie będzie wyznaczony termin spłaty, koszt kredytu i wszelkie inne istotne dla nas informacje.

Komentowanie jest wyłączone.