Czy sięgać po kredyty kiedy potrzebujemy gotówki?

W momencie, kiedy potrzebujemy gotówki a nie mamy jej na koncie, pierwsze co przychodzi nam do głowy, to kredyty. Część z nas również w takiej sytuacji myśli o rodzinie, to znaczy czy może nie dałoby się pożyczyć trochę od rodziców, rodzeństwa, dziadków czy dalszych krewnych. Rzadziej myślimy o pożyczce od znajomych, chyba że mowa o kilkuset złotych, które nie są dla tej osoby wielkim wydatkiem i wielkim majątkiem. Od rodziny pożyczamy pieniądze chętnie tylko wówczas, kiedy mamy z nią dobre relacje i wiemy, że nasza pożyczka zostanie potraktowana jako pomoc, mały dług finansowy, a nie wielki kredyt wdzięczności na całe życie. Od znajomych, jak zostało wspomniane, w grę wchodzą tylko małe kredyty.

Czy sięgać po pożyczkę do banku, jeśli potrzebujemy pieniędzy a ich nie mamy, do tego nie mamy od kogo pożyczyć? W dzisiejszych czasach bez większych obaw i dylematów możemy sięgać po kredyty zarówno do banków, jak i do parabanków które oferują nam swoje usługi finansowe. Są to firmy i instytucje, które działają jak najbardziej legalnie i z pewnością nie chcą nas w żaden sposób oszukać. Banki proponują nam swoje coraz szersze oferty na plakatach, w reklamach, w telewizji.

Proponowane są nam kredyty na różnych zasadach, o różnej wielkości, bez żadnych haczyków czy innych wprowadzeń w błąd. Podobnie parabanki, coraz szerzej promują swoje usługi w mediach i w różnego rodzaju reklamach. Kiedy potrzebujemy kredytu, wybieramy bank lub parabank, który proponuje nam swoją ofertę. Dostajemy indywidualną propozycję. W przypadku banku, dla niego znaczenie będzie miał nasz dochód, nasz status w BIK i wiele innych elementów. Bank będzie starał się dla siebie ocenić naszą wypłacalność, czy jesteśmy w stanie spłacić dany kredyt.

Dla parabanku natomiast nas status majątkowy, sytuacja finansowa, to czy widniejemy w BIK jako dłużnicy, czy mamy na karku komornika i ile zarabiamy miesięcznie, nie ma znaczenia. Więc jeśli możemy sobie na to pozwolić, śmiało możemy zwrócić się z prośbą o pożyczkę do banku. Jeśli bank odmówi kredytu, możemy zapytać jak wyglądają kredyty w konkretnym parabanku i jeśli warunki będą nam odpowiadały, równie śmiało taki kredyt możemy wziąć.

 

Komentowanie jest wyłączone.